خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

کاش میشد از بین این آدمها رفت......


  نمیدونم همه مردم دنیا همینجوری مثل ما ایرانی ها زندگی می کنند؟

       همینجوری همدیگه رو آزار میدن به بهانه دوستی؟همینجوری زخم زبون می زنن به نام دلسوزی و خیرخواهی؟ همینجوری توی زندگی همدیگه دخالت می کنن به نام مصلحت همدیگر را خواستن؟ همینجوری با نیش و کنایه و متلک با هم حرف می زنن؟ همینجوری ضعیف کشی می کنن؟ همینجوری زیراب همدیگه رومی زنن؟همینجوری برای همدیگه دردسر درست می کنن؟ همینجوری سرک می کشن توی زندگی دیگران بی اجازه و با اجازه و اسمشو می ذارن روابط خانوادگی و دوستی؟!

  من که جاهای دیگه دنیا رو ندیدم ولی امیدوارم مردمان هیچ کجای دنیا مثل مردم سرزمین من زندگی نکنند.

  توی زندگی های شخصیمون به تنها چیزی که حواسمون نیست آرامش دیگرانه.به تنها چیزی که دقت نمی کنیم رعایت حریم آدمهاست.به تنها چیزی که اعتنا نداریم حفظ عزت نفس و مناعت طبع همدیگه س. خدا نکنه طرف بهمون اعتماد کنه و ما رو وارد اسرارمگوی زندگیش کنه، یا چنان اسرارشو جار میزنیم که از کرده خودش پشیمون بشه یا اونقد زیر پوشش واژه مضحک و حال به هم زن خیرخواهی و دوستی و صلاحشو دونستن بهش گوشه و کنایه و متلک می ندازیم و دردشو به روش میاریم که دلش میخواد سربه بیابون بذاره از دست دوستی مثل ما!

  خودمون هزار و یکجای زندگیمون می لنگه بعد ذره بین برمی داریم و میشیم معلم اخلاق زندگی مردم! این کارو بکن من به خاطر خودت میگم.اینجوری نگو..اینجوری بگو..این جا نرو..اونجا برو...ناراحت نشیا من خیرتو می خوام! و به تنها چیزی که دقت نمی کنیم آدمیت و شعور و بودن طرف مقابله! انگار بلانسبت داریم با یک موجود چهارپای دوگوش پالان دار مکالمه می کنیم! یکی نیست بگه: کل اگر طبیب بودی....

  توی محیط کار زورمون به از خودمون گنده ترها و رئیس روسا نمی رسه می گردیم که کی زیردست ماست و میشه بهش زور گفت بعد یه پتک ورمی دارم روزی 17 رکعت می کوبیم توی سر هر بدبختی که ضعیف تر ازماست.اگه شد با کار و اگرم نشد با نیش زبون! انتظارم داریم طرف لال و کر وایسه تشکر هم بکنه!

  توی جامعه و شهر حریف گنده گنده ها نمی شیم گیرمی دیم به رفتگر و حمال و گدا و بدبخت ها....

  توی دنیای رفاقتهامون به جای صله رحم و احوال همدیگه رو پرسیدن اگه هر از گاهی پیامی به هم میدیم پر از سوالاتیه که فقط از یه فضول برمیاد؟!و هیچ نشانی از احوالپرسی دوستانه نداره!

  ادعای دین و ایمان و فضل و کمالمون دنیا رو برداشته.شدیم معلم اخلاق همه عالمیان کآنه اگه امام زمان ظهور کنه فقط ما رو به عنوان سربازش انتخاب می کنه بعد توی همین فضای مجازی هر اراجیف و اباطیلی رو به ذهن بیمارمون میاد منتشر می کنیم به نام عشق و توی دلمونم یه کلاه شرعی خواهر برداری سرش میذاریم که : عشق پاکه!

  دلم نمی خواست بنالم اما واقعا حس می کنم اخلاق و انسانیت داره هر روز توی جامعه ما کمرنگ تر میشه و چیزی نمونده که کاملا ناپدید بشه!

  یکی از یکی گندتر و بی هویت تر و بی اخلاق تریم...شاید فقط درجه بد بودنامون کم و زیاد میشه اما خوب مطلق یا حتی خوب نصفه و نیمه هم بینمون پیدا نمیشه! الحمدلله!

  خسته ام....از این دنیای آدمهای دوپای حقیر و مردم آزار خسته ام...کاش می شد آدم روی خودش و کسانی که دوستشون داره راست کلیک می کرد بعد copy و paste به یک جزیره دور و بی سکنه...مثل خانواده دکتر ارنست!

  باور دارم زندگی با یوزپلنگ ها  و زرافه ها هم از زندگی با خیلی از آدمهای دور و بر ما بهتره.

   

  پی توصیه نوشت:

  به هیچ کس اعتماد نکن ...صندوقچه سینه ات بهترین امانتدار دنیاست.

   

  پی مهمانان ناخوانده نوشت:

  وبلاگ یک رسانه عمومیه یعنی هر کس بخواد می تونه بیاد و بخونه ..اما مهمونی هم  که می رید اگه بی سلام و علیک و نام و نشون باشه بهمون میگن بی ادبه..آداب معاشرت بلد نیست و...وب خونی هم یه جور مهمونی رفتنه...به جز دوستان عزیزی که گوشه و کنار بهم میگن می خونن  اما به دلیل کمبود وقت یا کمبود امکانات و غیره نمی تونن همیشه کامنت بذارن و به جز رفقای همیشگی، مهمونای ناخوانده ای که دزدکی میان اینجا، نه برای خوندن اندیشه ها و حرفهای من، که برای ارضای حس فضولی ذاتی خود و اینکه شاید دست آویزی پیدا کنند برای ذهن بیمارشان رو دوست ندارم دوباره ببینم! امیدوارم  دیگه شاهد رفت و آمد بیماران خاموش نباشم! چون از این نمد کلاهی گیرتون نمیاد جز اتلاف وقت!که میشه بهتر پرش کرد..میشه بافتنی بافت...میشه نقاشی کشید...میشه منچ بازی کرد..میشه ...


  این مطلب تا کنون 6 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : میشه ,زندگی ,همینجوری ,همدیگه ,چیزی ,مردم ,تنها چیزی ,معلم اخلاق ,کنن؟ همینجوری ,
  کاش میشد از بین این آدمها رفت......

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر